Gdzie promować programy partnerskie?

Jeśli już zdecydowałeś się na spróbowanie swoich sił w zarabianiu przez internet i programach partnerskich. Radzimy abyś skupił się na jednym, góra dwóch programach. Jeśli za bardzo się rozdrobnisz próbując promować np. cztery czy pięć programów może się skończyć na tym, że w żadnym nie zarobisz nic lub że zarobione kwoty będą szczątkowe. Gdy już zdecydujesz się na jeden czy dwa programy (polecamy programy z naszej listy TOP5 najlepszych programów partnerskich) dokładnie przestudiuj Regulaminy tych programów i dowiedz się jakie formy promocji są dozwolone. Poniżej znajdziesz kilka ogólnych pomysłów na promocję programów partnerskich. Za każdym razem jednak upewnij się, że są one dozwolone w programie, w którym uczestniczysz.

Fora internetowe

Branie czynnego udziału w wielu dyskusjach na dużych forach internetowych może być niezłym sposobem na promowanie naszych linków partnerskich. Musimy tu jednak pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze zapoznaj się z Regulaminem forum i stosuj się do niego. Nie wrzucaj linków partnerskich w wątkach z tym nie związanych. Spamowanie linkami szybko skończy się banem na forum. Link partnerski możesz umieścić w swoim podpisie/stopce. Będzie on widoczny pod każdym Twoim postem, a jeśli Twoje wypowiedzi będą wartościowe, merytoryczne i na temat to jest większa szansa, że inni będą w ten link klikać.

Komentarze na blogach

Tu często linki możemy umieszczać w komentarzach na popularnych blogach innych ludzi. Zasady są takie jak w przypadku for internetowych. Nie spamuj, trzymaj się tematu.

Serwisy społecznościowe

Jeśli aktywnie działasz na różnych serwisach społecznościowych jak Faceboook, NK, Twitter, YouTube itd spróbuj wykorzystać to na swoją korzyść. Znajdź w tych serwisach grupy ludzi czy strony poświęcone tej samej tematyce co program partnerski, w którym bierzesz udział. Sprawdź też czy program ten dopuszcza promocję na serwisach społecznościowych. Umiejętne umieszczanie linków w serwisach społecznościowych, które najczęściej mają bardzo duży zasięg, może przynieść nam sporo kliknięć i co za tym idzie prowizji.

Własna strona www

Umieszczanie reklam i linków na własnej stronie www jest najbardziej oczywistym i często najskuteczniejszym sposobem promowania programu partnerskiego. Nieco więcej na temat własnej strony internetowej znajdziecie w poradniku własna strona WWW.

GG i inne komunikatory

Jeśli Regulamin konkretnego Programu Partnerskiego dopuszcza taką formę promocji możemy spróbować rozsyłać linki znajomym poprzez komunikatory internetowe. Zastanówmy się jednak czy rzeczywiście warto zasypywać naszych znajomych linkami, które niekoniecznie muszą ich zainteresować. Niektóre komunikatory mogą mieć również ograniczenia dotyczące wysyłania linków dużej ilości osób.

Wiadomości e-mail i mailingi

Cześć programów pozwala również na promowanie linków poprzez wiadomości e-mail. Pamiętaj jednak aby nie stosować technik uznanych za SPAM. Jeśli nie wiesz co to takiego sprawdź definicję spamu w wyszukiwarce Google. Jeśli posiadasz swoją stronę internetową z bazą użytkowników, którzy zaakceptowali otrzymywanie od Ciebie wiadomości e-mail możesz pokusić się o wysłanie im mailingu. Ważne jest żebyś dobrze przemyślał tekst takiego mailingu i stworzył go w sposób zachęcający odbiorców do kliknięcia w linki i sprawdzenia znajdującej się pod nimi oferty.

Jeśli macie inne ciekawe formy promocji linków i reklam z programu partnerskiego napisz o nich w komentarzu.

One Comment

  1. Witam
    i zapraszam do nowego programu partnerskiego Prekognicja.pl
    prekognicja.pl/program-partnerski/

    Program e-sklepu z nagraniami Mp3 download, dwupoziomowy.
    Najlepszy dla blogów o tematyce rozwoju osobistego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.