Programy partnerskie za kliknięcie

Jednym z najpopularniejszych modeli rozliczeń w programach partnerskich jest zarabianie za klik. Popularność ta wynika z kilku czynników. Przede wszystkich wielu webmasterów zaczynających przygodę z zarabianiem przez internet poszukuje właśnie tego rodzaju programów. Kolejnym powodem popularności programów partnerskich za kliknięcie jest fakt, że jeden z najbardziej znanych programów Google Adsense rozlicza się właśnie w ten sposób. Oczywiście Adsense to nie jedyny płacący w ten sposób program o czym przeczytanie niżej.

Najpierw chciałbym pokrótce wymienić najpoważniejsze zalety i wady programów za klik od strony wydawcy czyli osoby, która wstawia tego rodzaju reklamy na swojej stronie.

Zalety programów partnerskich za kliknięcie:

– natychmiastowy zarobek – wynagrodzenie naliczane po kliknięciu (niezależnie od tego czy kliknięcie to w dłuższej perspektywie zysk reklamodawcy)
– wiele tego rodzaju programów np. Google Adsense czy program partnerski Nokaut pasują w zasadzie do strony o każdej tematyce
– stosunkowo łatwe zarabiania – dostarczamy jedynie kliknięcia, nie musimy martwić się o generowanie sprzedaży czy leadów.

Wady programów partnerskich za kliknięcie:

– niskie zarobki – wynagrodzenie za klik wynosi zazwyczaj od kilku do kilkunastu groszy (z kilkoma wyjątkami), tak więc nawet przy dużej ilości kliknięć możemy zarobić stosunkowo mało
– kreacje graficzne – wiele programów za klik umożliwia emitowanie jedynie bannerów graficznych, CTR czyli klikalność takich banerów jest bardzo niska w związku z czym niskie będą również nasze zarobki, wyjątkiem są wspomniane już Google Adsense i PP Nokaut, w których dostępne są również reklamy tekstowe
– wysokie progi wypłaty – wiele programów oferujących np. 10 gr za klik pozwala na wypłatę zarobionych środków dopiero po osiągnięciu odpowiedniej kwoty, jeśli będzie to 100 zł będziemy musieli dostarczyć 1000 klików, a taki wynik przy stronie ze średnim lub małym ruchem będzie naprawdę trudny do osiągnięcia

Ja osobiście zdecydowanie preferuje programy płacące w modelu CPS (cost per sale), w takich programach otrzymujemy określony % kwoty za którą dostarczeni przez nas użytkownicy dokonają zakupów na stronie reklamodawcy. W dłuższej perspektywie programy takie pozwalają na osiągnięcie dużo większych zysków. O programach partnerskich CPS, CPA i CPL postaram się jednak napisać więcej innym razem.

Wracając do programów partnerskich płacących za kliknięcie to owszem można na nich zarobić będziemy jednak potrzebowali strony z dużym ruchem. Programy tego rodzaju mogą się sprawdzać szczególnie dobrze na stronach typowo rozrywkowych odwiedzanych przez nastolatków i młodzież. Osobiście chciałbym polecić kilkakrotnie wspominane już Google Adsense i program partnerski Nokaut.

Wiele trwających krócej kampanii z wynagrodzeniem za kliknięcie znajdziecie również w sieciach afiliacyjnych jak NetSales czy Zanox.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.